Jsme rodina Kasperů, která přišla do Jindřichova Hradce z Německa roku 1839. Po příjezdu do města kupuje můj praděda (pět kolen zpět) přízemní hostinec na “dolním“ náměstí, který přestavuje a buduje téměř celou ubytovací část hotelu. Prostředky na koupi budovy i její rozšíření hradí z prodeje zájezdního hostince, který v Německu vlastnil a ve kterém ubytovával pocestné a přepřahal koně.

Opravený objekt nazval Hostinec „ČERNÝ OREL“ a později přejmenoval na HOTEL KASPER“. Hoteliér Antonín Kasper-praděda, veřejný podporovatel české mluvy umírá, po jeho smrti provozuje hotel prababička Vilemína Kasperová s pomocí svých synů Antonína a Huberta. Z kraje II. světové války rodina hotel prodává.

Hoteliér Antonín, můj děd, si ihned po ukončení války pronajímá s odkupním právem od tělovýchovné jednoty, na “horním“ náměstí společenský dům s restaurací, kavárnou a kinem – STŘELNICI. Vše se slibně rozbíhá, avšak z jara roku 1949, byla na živnostníky uvalena „národní správa“, podnikání končí! Dědeček Antonín Kasper pracoval až do své smrti na hotelích a restauracích RAJ a LSD Jednoty, rovněž tak i jeho syn – můj otec Antonín Kasper.

Po listopadové revoluci 1989, ještě při studiích na UK Praha buduji a posléze otevírám 20. dubna 1993 svou nálevnu DADA CLUB KASPER – vítejte a dařte se!

I ty už víš, co ti chybělo…

 

Děda říkával: Dnes dělá hostinského každý kdo má do prdele díru, ale hostinským se musí člověk nejdříve narodit..!